АНОНС: Лекція Івана Монолатія про образ дружини українського авантюриста Якова Макогона

24 жовтня у Львові відбудеться лекція історика Івана Монолатія "Вигадати собі шпигуна. Як (не)адміральська донька С’юзен Фаллон створила американського героя та українського авантюриста Якова Макогона".

Про це інформує УКУ.

Історія американки ірландського походження, імовірної агентки американської секретної служби С'юзен Макогін, дружини американського патріота та самозваного "князя Розумовського", уродженця В'язової на Жовківщині, греко-католика, другого лейтенанта Корпусу морської піхоти США, авіатора та розвідника Якова Макогона. Історія "складного" кохання – із третім зайвим, законним чоловіком. Ймовірний образ Макогонихи в історичному романі української еміграції розглянемо на лекції дослідника Івана Монолатія.

Іван Монолатій – доктор політичних наук, професор, лавреат премії імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті", професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ). Автор книжки "Макогін псевдо Розумовський. Уявлена українська людина" (2023).

Коли: 24 жовтня, 16:45–18:00

Де: Гуманітарний факультет Українського католицького університету, авд. 424 (семінарська кімната) (м. Львів, вул. Козельницька, 2а)

Трансляція онлайн на платформі ZOOM.

 

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.