АНОНС: Презентація книги Пйотра М. Маєвського "Коли спалахне війна? 1938. Аналіз кризи"

5 жовтня у Львові відбудеться презентація нової книжки видавництва "Локальна історія" - "Коли спалахне війна? 1938. Аналіз кризи" Пйотра М. Маєвського.

У книжці йдеться про те, як демократичний Захід у 1938 році намагався уникнути великої війни, але заохочував агресора до дії. Мюнхенська угода стала кульмінацією політики умиротворення, брутально знищивши суверенітет молодої Чехословацької Республіки на догоду ілюзорному миру.

Пйотр М. Маєвський майстерно аналізує міжнародну кризу, у яку світ занурився напередодні Другої світової війни. Ледь не щоденна реконструкція подій, надзвичайна увага до деталей, залаштункові розмови політиків, протистояння розвідок, аналіз психотипів головних дійових осіб, їхня сила та безсилля витворюють динамічний сюжет, у якому напруга зростає із кожною сторінкою. Читач стає очевидцем і разом з протагоністами переживає увесь буремний 1938 рік, опиняючись у вирі політичного трилера, на жаль, з відомим фіналом.

Пйотр М. Маєвський – професор історії, один із найпопулярніших майстрів історичного нон-фікшну у Польщі. Це перший переклад його праці українською мовою.

Подія проходитиме у рамках Львівського Форуму видавців.

Учасники презентації:

Пйотр Маєвський – автор книжки, доктор габілітований, професор Варшавського університету,

Андрій Павлишин – перекладач книги

Віталій Михайловський – науковий редактор книги, доктор історичних наук

Віталій Ляска – головний редактор видавництва "Локальна історія"

Придбати книгу Пйотра М. Маєвського "Коли спалахне війна? 1938. Аналіз кризи" можна на сайті видавництва.

Коли: 5 жовтня (субота), 17.00

Місце зустрічі: Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука (площа Ринок, 9). 

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР