АНОНС: Розмова з Мирославом Шкандрієм "Як Україна впливає на деколонізаційний процес"

15 жовтня у Харкові відбудеться публічна зустріч з канадським істориком Мирославом Шкандрієм на тему "Як Україна впливає на деколонізаційний процес".

Про це повідомив Вахтанг Кіпіані.

13 Бригада Національної гвардії України "Хартія" продовжує цикл публічних зустрічей "Як подолати Росію: спитай в історика". 

Мирослав Шкандрій - канадський професор, автором книжок "В обіймах імперії. Література й імперський дискурс від наполеонівської до постколоніальної доби", "Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років", "In the Maelstrom. The Waffen-SS 'Galicia' Division and Its Legacy".

Модеруватиме захід історик, журналіст, сержант 13-ї бригади Хартія НГУ Вахтанг Кіпіані.

Коли: 15 жовтня, 18:00

Де: м. Харків, YermilovCentre, майдан Свободи, 4

 

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.

Інтрига їхньої смерті

Убивство відомого політика, полководця, монарха та й просто непересічної постаті завжди оточено таємницею, інтригою, різноманітними більш чи менш вірогідними здогадами й домислами. Уже ці обставини викликають підвищену цікавість до подій, що за ними стоять. Тому тема політичних убивств, котрі з плином часу набувають статусу історичних – вигідне поле для авторів, котрі беруться за неї.

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.