АНОНС: У Києві відбудеться наукова конференція "Національний український музей: часи, люди, долі"

Наукова конференція відбудеться в у Національному художньому музеї України 8–9 жовтня 2024 року.

Національний художній музей України спільно з Національним музеєм історії України та Національним музеєм декоративного мистецтва України до 125-річчя заснування запрошують на спільну наукову конференцію "Національний український музей: часи, люди, долі".

"5 (17) серпня 1899 року в п'яти залах Київського міського музею старожитностей і мистецтв відкрилась перша виставка, присвячена ХІ археологічному з'їзду. З цього моменту розпочалась історія трьох провідних музеїв України – Національного художнього музею України, Національного музею історії України та Національного музею декоративного мистецтва України", – йдеться в повідомленні.

Конференція присвячена історії Міського музею старожитностей і мистецтв й раніше невідомим сторінкам будівництва музею, формуванню колекцій, відділу "Старий Київ", історії бібліотеки, проєкту Миколи Біляшівського "Національний український музей", співробітникам, які жили і працювали в музеї.
 
Конференція має охопити широке коло питань з історії Київського міського музею та музеїв, які виникли на його основі, а також з розвитку музейної справи в Україні. 
 
Конференція відбудеться у змішаному форматі: офлайн і онлайн. За результатами роботи планується підготовка збірника матеріалів конференції із розміщенням на офіційних сайтах НХМУ, НМІУ, НМДМУ.
 
 

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Володимир Кубійович. На карту поставлено все…

Те, що Володимир Кубійович, визначний український географ, енциклопедист, громадсько-політичний діяч, став об'єктом уїдливих викривальних памфлетів Ярослава Галана, уже свідчить про особливу прискіпливу увагу до нього нквс/мдб як до затятого "українського буржуазного націоналіста". Але не лише памфлети і статті в "Радянській Україні", "Вістях з України" та інших газетах були головними знаряддями радянських спецслужб і комуністичної пропаганди проти українського науковця.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.