АНОНС: Круглий стіл на тему "Україна – світовий лідер за темпами оцифрування архівів"

25 вересня в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" відбудеться круглий стіл на тему: "Україна – світовий лідер за темпами оцифрування архівів".

Про це інформує Державна архівна служба України.

У 2023 році українські архіви виготовили понад 21 мільйон цифрових копій (кадрів). Державна архівна служба України за сприяння Міністерства закордонних справ України надіслала запит до 159 держав світу про кількість оцифрованих за рік архівних документів. Ізраїль та Норвегія повідомили про 18 млн копій. Німеччина – про близько 21 млн зроблених цифрових копій. Тож, Україна вийшла на провідні позиції за темпами оцифрованих архівних документів.

Учасники заходу розкажуть про досягнуті результати та обговорять перспективи подальшої цифровізації архівної галузі, що має забезпечити збереження інформаційних ресурсів України в умовах війни.

Спікери:

Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби України; 

Віталій Скальський – директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства; 

Анна Фурман – операційна директорка Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр";

Олександр Січкаренко – офіційний представник корпорації FamilySearch International (США) в Україні; 

Георгій Віслобоков – менеджер проєктів та програм компанії "Архівні інформаційні системи".

До участі запрошені:

Євгенія Кравчук  –  заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України; керівники структурних підрозділів Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Коли: 25 вересня о 14:00

Де: "Укрінформ", вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст.м. "Театральна"), зала 2.

 

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.