В Одесі демонтують пам'ятник Пушкіну

В Одесі знесуть пам'ятник російському письменнику Олександру Пушкіну на Приморському бульварі.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

За словами Олега Кіпера, усі відповідні розпорядження вже підписані. Ці документи вже розіслали до всіх відповідних структур.

Пам'ятник Пушкіну спорудили у 1887-1889 роках на Приморському бульварі Одеси. Монумент є бюстом, поміщеним на високий квадратний п'єдестал із граніту.

За свого життя Пушкін близько року жив у Одесі — з червня 1823-го по липень 1824-го. Вважається, що саме тут російський поет написав частину свого роману у віршах "Євгеній Онєгін".

У листопаді 2023 року Кабінет міністрів вилучив пам'ятник Пушкіну з державного реєстру, що дозволило місцевій владі його демонтувати. Утім історико-топонімічна комісія Одеси рекомендувала пам'ятник російському поету залишити на місці.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.