В Одесі демонтують пам'ятник Пушкіну

В Одесі знесуть пам'ятник російському письменнику Олександру Пушкіну на Приморському бульварі.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

За словами Олега Кіпера, усі відповідні розпорядження вже підписані. Ці документи вже розіслали до всіх відповідних структур.

Пам'ятник Пушкіну спорудили у 1887-1889 роках на Приморському бульварі Одеси. Монумент є бюстом, поміщеним на високий квадратний п'єдестал із граніту.

За свого життя Пушкін близько року жив у Одесі — з червня 1823-го по липень 1824-го. Вважається, що саме тут російський поет написав частину свого роману у віршах "Євгеній Онєгін".

У листопаді 2023 року Кабінет міністрів вилучив пам'ятник Пушкіну з державного реєстру, що дозволило місцевій владі його демонтувати. Утім історико-топонімічна комісія Одеси рекомендувала пам'ятник російському поету залишити на місці.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.