АНОНС: Презентація книжки "Сила Опору. Українці в радянських таборах" у Львові

19 вересня у Львові відбудеться презентація книжки видавництва "Локальна історія" – "Сила Опору. Українці в радянських таборах".

У книжці вміщено 25 біографічних портретів українців, які відбували багаторічні терміни ув'язнення у радянських виправно-трудових таборах та тюрмах і яким вдалося вижити. Це не лише драматичні особисті історії страждань жертв комуністичного режиму, а й приклади незламности та гідности, збереження людяности в умовах абсолютного зла.

Герої цієї книжки дуже різні — від бандерівців, ув'язнених у ­1940-х роках, до дисидентів, останні з яких вийшли на волю 1991 року перед відновленням Незалежности України. Їхні долі об'єднані боротьбою проти одвічного ворога — московської "імперії зла" — і заради однієї мети: бути вільними громадянами Української держави.

На події можна буде поспілкуватись з авторами та одним з героїв книги:

Мирославом Мариновичем - політв'язнем, дисидентом, співзасновником Української Гельсінської групи

Іванкою Крип'якевич-Димид, художницею, іконописицею, лавреаткою премії імені Василя Стуса
Юрієм Пуківським, співавтором книжки

Юрієм Пуківським, співавтором книжки

Володимиром Молодієм, співавтором книжки

Модеруватиме захід головний редактор журналу "Локальна історія" Віталій Ляска.

Коли: 19 вересня (четвер) о 18.30.

Місце зустрічі: Паркова авдиторія Центру Шептицького (вул. Стрийська, 29А).

Придбати книгу "Сила Опору. Українці в радянських таборах" на сайті видавництва - https://bit.ly/3X2YHnQ

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.