Влада Грузії вибачиться за війну 2008 року і влаштує "Нюрнберзький процес" для Саакашвілі

Правляча у Грузії партія "Грузинська мрія" планує вибачитися перед осетинами за війну, яку нібито розв’язав Міхеїл Саакашвілі.

Про це під час виступу на агітаційній зустрічі в Горі заявив засновник і почесний голова партії грузинський бізнесмен Бідзіна Іванішвілі.

"Щойно закінчаться вибори 26 жовтня, коли будуть засуджені ті, хто почав війну, коли абсолютно всі винні в руйнуванні грузино-осетинського братства та співіснування отримають найсуворішу юридичну відповідь, ми обов'язково знайдемо в собі сили вибачитися за те, що відповідно до отриманого завдання зрадницький "Національний рух" у 2008 році огорнув у полум'ї вогню наших осетинських сестер та братів. А оскільки одним із найважливіших наріжних каменів нашої християнської віри, віри грузинів та осетинів, є саме прощення, я впевнений, що братовбивче протистояння, яке вороги Грузії розв'язали для наших народів, закінчиться саме історичним взаємним прощенням та щирим примиренням", - сказав Іванішвілі.

Він пообіцяв провести "грузинський Нюнберзький процес", який має стати наслідком визнання Грузією провини та передумовою для примирення. 

Ув'язнений у Грузії експрезидент країни Міхеіл Саакашвілі, який воював з РФ у 2008 році, прокоментував заяву почесного лідера правлячої нині партії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі:

"Іванішвілі вчинив безпрецедентну в історії Грузії зраду. У Грузії були віроломні феодали Орджонікідзе, але ніколи не було віроломного правителя. Своєю промовою він виправдав напад Росії, знищення людей, зрівняння сіл із землею. Це наруга над пам'яттю героїв, які присвятили себе нашій батьківщині. Замість того, щоб вимагати від Росії вибачень за ті нещастя, які вони завдали нашій країні, він вимагав від грузин вибачень перед завойовником. Ми ще довго не зможемо відмитися від цієї ганьби", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Міхеіл Саакашвілі.

Нагадаємо, 1 серпня 2008 року бійці з Південної Осетії поранили офіцерів грузинської поліції та обстріляли грузинські села. Як буде встановлено пізніше, діями Південної Осетії керував заступник міністра оборони Росії Микола Панков.

7 серпня тодішній президент Грузії Саакашвілі, аби зупинити подальше розгортання конфлікту, вирішив піти на компроміс та, під час виступу по телебаченню, пообіцяв автономію Осетії, амністію учасникам боїв і проголосив одностороннє припинення вогню. Однак це не входило в плани Москви, і вже наступного дня, 8 серпня 2008 року, РФ почала вторгнення.

 
Російські самохідні артилерійські установки біля грузинського села Земо-Нікозі, 2008 рік
radiosvoboda.org

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.