Національна кіностудія ім. О. Довженка святкує День українського кіно та ювілей свого покровителя

13 вересня Національна кіностудія Довженкового імені святкує День українського кіно та ювілей свого патрона, захисника і покровителя.

Про це інформує Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Центральною подією цього дня стане відкриття скульптурної композиції, героями якої є Олександр Довженко і кінооператор Данило Демуцький. Скульптор Володимир Щур, відтворив епізод із зйомок фільму "Земля", супершедевру вітчизняного та світового кіно.

13 вересня ми спробуємо вибудувати історико-культурну дугу, яка поєднає кінострічки класика світового і національного кіно та роботи кіномайстрів наступних поколінь, аж до студентів київських вишів.

Програма свята:

14.00 - Урочисте відкриття скульптурної композиції Олександру Довженку і Данилу Демуцькому "Мотор" біля центрального входу в кіностудію.

Локація – 1 павільйон.

14.40 – Марафон молодого студентського кіно. Підписання меморандуму про співпрацю між Кіностудіями та провідними кіновузами України (КУК, КНУКІМ, Карпенко-Карого).

14.50 – Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка та оператора Данила Демуцького: "Ягідка кохання" під живий музичний супровід.

15.20 – 19.50 – Показ студентських фільмів.

20.00 – запалює гурт "Хуртовина".

20.50 - Музична інтрига від Schmalgauzen, які будуть грати свою театрально-музичну виставу для гостей кіностудії до 22:00.

Локація – Довженківський сад.

14.40 - Демонстрація хронікально-документального фільму ДП УкрКіноХроніка: Щоденники О. Довженка , читає М.Вінграновський

15.20. – Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка та оператора Данила Демуцького: "Земля".

16.50. - Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка: "Звенигора".

Локація – сцена біля 1 павільйона (реконструкція знімального майданчика минулих років).

14.40. – Виступ духового оркестру.

15.00. - Студентська вистава "Зачарована Десна" (автор Олександр Довженка).

Протягом усього дня відбуватимуться екскурсії на території Кіностудії нон-стоп: відвідування нової виставкової експозиції, підготовленої до 130-річчя з дня народження Олександра Довженка, музею Олександра Довженка, цеху ретро-автомобілів, костюмерного, піротехнічного та гримерного цехів;

Свято відбудеться на території Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка за адресою: місто Київ, Берестейський проспект, 44 (метро Шулявська) з 14.00. до 22.00.

Вхід вільний без вікових обмежень.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.