Наріман Джелял - Почесний доктор НаУКМА

Почесним доктором НаУКМА визнано колишнього політв’язня, українського кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста Нарімана Джеляла.

Таке рішення ухвалила Вчена Рада Києво-Могилянської академії.

Цим почесним званням Могилянка вшановує вітчизняних та закордонних науковців, діячів науки і техніки, громадських діячів за особливі заслуги перед Україною, також за їхній внесок в розвиток науки та освіти.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, після окупації Криму Росією 2014 року, Наріман Джелял залишався найбільш високопоставленим діячем Меджлісу, його речником і фактичним лідером. Він інформував світові медіа про стан кримськотатарського народу в умовах російської окупації.

У серпні 2021-го, за участь у Першому міжнародному саміті Кримської платформи, що проходив у Києві, Наріман Джелял був заарештований окупаційною адміністрацією після повернення до окупованого Криму. Наступного, 2022 року, російська "влада" засудила його до 17 років позбавлення волі за сфальсифікованим звинуваченням у диверсії. Перебуваючи в ув'язненні, Наріман Джелял продовжував писати статті, де аналізував ситуацію в Криму.

28 червня 2024 року його вдалося повернути в Україну.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.