IN MEMORIAM: На фронті загинув син співавтора тексту Декларації про державний суверенітет України Георгій Шовкошитний

Біля села Мала Токмачка Запорізької області 1 вересня загинув командир протитанкового взводу Георгій Шовкошитний – молодший син письменника, народного депутата 1-го скликання Володимира Шовкошитного.

Про це повідомив батько Володимир Шовкошитний, письменник і видавець, співавтор тексту Декларації про державний суверенітет України, народний депутат I скликання Верховної Ради незалежної України, ліквідатор аварії на ЧАЕС, організатор і один із учасників перепоховання із Сибіру до Києва останків політв'язнів радянського режиму Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого.

""Якщо хтось думає, що загинути за Україну – це найстрашніше, то він/вона точно не батько, не мама, не вдова і не дитина загиблого Воїна. Першого вересня біля н.п. Мала Токмачка загинув наш молодший син, командир протитанкового взводу Георгій Шовкошитний. З першого дня повномасштабного вторгнення він пішов у ТРО, а з 22 квітня 2022 так само добровільно – в ЗСУ. Воював під Бахмутом, під Авдієвкою, на Сумщині. Загинув на Запорожжі, як справжній Козак!", – написав у мережі Facebook його батько Володимир Шовкошитний.

Георгію був 41 рік. Мав військове звання – лейтенант.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.