АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані "На щиті у вічність: як вшановували захисників України в діаспорі"
У Харкові започатковують цикл історичних лекцій "Як подолати Росію: спитай історика".
Якою є практика меморіалізації у світі та в Україні? Якою вона була в часи визвольних змагань? Для чого українцям Національне військове меморіальне кладовище, що має будувати, увічнювати та вшановувати памʼять про захисників і захисниць, які загинули за Україну.
"В українській діаспорі після Перших та Других визвольних змагань склались унікальні традиції поховання вояків українських армій і підрозділів - від Українських Січових Стрільців до УПА. Найбільшим меморіальним цвинтарем поза Україною є кладовище у містечку Саут Баунд Брук на сході Сполучених Штатів. Там поховано більше тисячі колишніх вояків. Серед них - генерали і козаки та козачки Армії УНР, комбатанти УГА і УСС, УПА, "Карпатської Січі" та дивізії "Галичина" (1-ої УД УНА), а також українці-колишні військовослужбовці австрійської, російської, совєтської, польської, американської армій", - пояснює Вахтанг Кіпіані.
Історик та військовослужбовець 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія" Вахтанг Кіпіані багато років присвятив польовому дослідженню цього цвинтаря та доль людей, там похованих.
Коли: 10 серпня, початок о 17:00.
Реєстрація: https://forms.gle/vPvquRAHS8H8tE8a7
Організатори: 13-та бригада НГУ "Хартія", Вахтанг Кіпіані, ЦСМ "ЄрміловЦентр"