До Дня пам'яті загиблих захисників та захисниць України провели акцію "Стіл пам'яті"

Понад 700 закладів відгукнулися і стали співтворцями нової культури пам’яті в Україні.

Про це повідомили в ДУ "Національне військове меморіальне кладовище".

Акції "Стіл пам'яті" вже другий рік поспіль відбувається 29 серпня, в День пам'яті загиблих захисників та захисниць України, за ініціативою Марії Грабар, вдови загиблого під Бахмутом Іллі Грабара і співзасновниці фонду його імені. 

У цей день сотні кав'ярень, кафе та ресторанів по всій Україні зарезервували столи на честь полеглих героїв. Загалом, понад 700 закладів відгукнулися і стали співтворцями нової культури пам'яті в Україні. Це заклади в Україні, Польщі, Великобританії, Чехії, Португалії та Швеції.

Завітати у заклад свого міста та залишити запис про полеглого захисника чи захисницю у спеціальній картці на столі можна обравши місце на мапі - за посиланням: https://bit.ly/3yYCkXj

 

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.