В Україні запустили проєкт, щоб розказати про Українських Героїв

Мета проєкту - розказати про полеглих захисників та захисниць, на честь яких названі вулиці України.

Про це повідомили в ДУ "Національне військове меморіальне кладовище".

Платформа памʼяті Меморіал героїв спільно з ЛУН запустили проєкт, щоб розказати про Українських Героїв.

До Дня Незалежності вони створили загальноукраїнську інтерактивну мапу, на яку нанесені вулиці, названі на честь загиблих українських захисників та захисниць.

Власне, на мапі можна знайти біографію захисника чи захисниці, на честь яких була названа та чи інша вулиця.

Якщо у вас є інформація про вулиці, сквери, провулки, парки та алеї, перейменовані на честь українських захисників, захисниць – поділіться ними, заповнивши форму – https://bit.ly/46WJWpY

Тут потрібно вказати прізвище, ім'я та зазначити коли загинула людина, на честь якої перейменували вулицю. Також коротко розповісти про полеглого, вказати область, район і назву населеного пункту, де відбулося перейменування та зазначити як раніше називалася ця вулиця, сквер або площа.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.