В Україні запустили проєкт, щоб розказати про Українських Героїв

Мета проєкту - розказати про полеглих захисників та захисниць, на честь яких названі вулиці України.

Про це повідомили в ДУ "Національне військове меморіальне кладовище".

Платформа памʼяті Меморіал героїв спільно з ЛУН запустили проєкт, щоб розказати про Українських Героїв.

До Дня Незалежності вони створили загальноукраїнську інтерактивну мапу, на яку нанесені вулиці, названі на честь загиблих українських захисників та захисниць.

Власне, на мапі можна знайти біографію захисника чи захисниці, на честь яких була названа та чи інша вулиця.

Якщо у вас є інформація про вулиці, сквери, провулки, парки та алеї, перейменовані на честь українських захисників, захисниць – поділіться ними, заповнивши форму – https://bit.ly/46WJWpY

Тут потрібно вказати прізвище, ім'я та зазначити коли загинула людина, на честь якої перейменували вулицю. Також коротко розповісти про полеглого, вказати область, район і назву населеного пункту, де відбулося перейменування та зазначити як раніше називалася ця вулиця, сквер або площа.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.