АНОНС: Онлайн-екскурсія «Громадські організації Маріуполя на початку ХХ століття»

30 серпня відбудеться онлайн-екскурсія «Громадські організації Маріуполя на початку ХХ століття» з істориком і краєзнавцем Ісидором Бадасеном.

Економічний та соціальний розвиток Надазовського регіону та Маріуполя у 19 столітті став причиною значних змін у суспільстві. 

Населення промислових регіонів отримувало освіту, знаходило інформацію про соціальні та політичні події у зовнішньому світі, починало усвідомлювати свою ідентичність - усі ці події призводили до об'єднання окремих людей у спільноти.

Ці спільноти переслідували різні цілі: відстоювання власних національних/станових інтересів, допомога ближнім та, навіть, політичне представництво. Усі ці процеси були поширені у більшості промислових міст України. Тому Маріуполь не є виключенням. Дізнатися про Громадські організації Маріуполя на початку ХХ століття можна у п'ятницю.

Приєднатись на захід можна за посиланням у Zoom за попередньою реєстрацією.

Коли: 30 серпня, пʼятниця о 18:00

Тривалість екскурсії - 1.5 години.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР