До Дня Незалежності України Державна архівна служба України презентує унікальні документи

До Дня Незалежності України Державна архівна служба України презентує унікальні документи Національного архівного фонду, присвячені процесу державотворення, що зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

Про це інформує Державна архівна служба України.

Унікальний документ Постанова про проголошення незалежності України є політико-правовим документом державотворення українського народу. Постанову була прийнята більшістю голосів на позачерговій сесії Верховної Ради України 24 серпня 1991 року.

На честь оголошення незалежності, за ініціативи депутата В'ячеслава Чорновола, синьо-жовті прапори внесено до сесійної зали та піднято над куполом Верховної ради України.

Ознайомитися з документами можна на вебпорталі Державної архівної служби України у розділі "Унікальні документи Національного архівного фонду".

 
Постанова про проголошення незалежності України. 24 серпня 1991 р. 
Фонд 1 оп. 16 спр. 4630. Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.