Історик Тімоті Снайдер збирає кошти на розмінування України

Амбасадори фандрейзингової платформи UNITED24 історик Тімоті Снайдер та американський актор Марк Гемілл оголосили збір "Безпечна земля" для купівлі 30 роботів-розміновувачів для України.

Про це повідомила  пресслужба UNITED24.

"Одним із найстрашніших злочинів Росії в Україні є те, що вона розкидала мільйони мін. Я відвідував деокуповані території поблизу фронту, де людям доводиться ризикувати, щоб допомогти іншим повернутися до своїх господарств і домівок. Завдяки цим роботам можна знешкоджувати міни та рятувати життя людей", — сказав Снайдер про свою ініціативу.

Збирають на три види роботів українського виробництва: дистанційно керована платформа UGV SIRKO-S1; КНРО "Змій"; багатоцільова гусенична платформа КНЛР-Е. Кожен із цих роботів здатен працювати у важкодоступних місцях і на безпечній від оператора відстані, а також швидше за сапера. Загальна мета збору — 441 тисяча доларів.

Підтримати збір "Безпечна земля" можна за посиланням.

 

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.