Долучайтеся до збору коштів на Іловайський хрест

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міськради Михайлина Скорик-Шкарівська.

"10 років тому загинув Сергій Шкарівський. Це сталося 19 серпня 2014 року в місті Іловайськ Донецької області, за 300 метрів до центру, коли хлопці виконували розвідку боєм. З вересня 2014-го це українське місто-символ залишається повністю окупованим росіянами, хоча понад два тижні його половину контролювали українські добробати. 

В Іловайську була зупинена визвольна операція української армії зразка літа-2014, в результаті чого для ЛНР та ДНР росіяни вибили спільний кордон, а Київ розпочав мирні переговори в Мінську, які в 2022-му для України завершилися великою війною.Це все вже стара історія. А нову продовжують писати в тому числі й Сергія побратими кровʼю. Тож сьогодні особливе прохання від Романа Зіненка з Запоріжжя, який у деталях описав Іловайську операцію – поновити збір коштів на Іловайський Хрест.", - написала Михайлина Скорик-Шкарівська на своїй сторінці у Фейсбук.

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

"За весь час було нагороджено приблизно 1200 учасників. І при цьому ще багато хто залишається не нагородженим. Зокрема, з 150 бійців і офіцерів, які вижили під час Іловайська, але згодом померли або загинули, 76 не мають цієї відзнаки. Серед тих, хто вижив, також ще багато в кого її нема", – пише Роман Зіненко, пояснюючи, що всі, хто цю нагороду раніше вручав, воюють.

Ціна однієї відзнаки з книжечкою – 500 гривень. Долучайтеся до збору коштів на партію зі 100 відзнак. 

Ціль: 50 000.00 ₴

Посилання на банку

Номер картки банки: 5375 4112 2129 1086

 

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.