Долучайтеся до збору коштів на Іловайський хрест

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міськради Михайлина Скорик-Шкарівська.

"10 років тому загинув Сергій Шкарівський. Це сталося 19 серпня 2014 року в місті Іловайськ Донецької області, за 300 метрів до центру, коли хлопці виконували розвідку боєм. З вересня 2014-го це українське місто-символ залишається повністю окупованим росіянами, хоча понад два тижні його половину контролювали українські добробати. 

В Іловайську була зупинена визвольна операція української армії зразка літа-2014, в результаті чого для ЛНР та ДНР росіяни вибили спільний кордон, а Київ розпочав мирні переговори в Мінську, які в 2022-му для України завершилися великою війною.Це все вже стара історія. А нову продовжують писати в тому числі й Сергія побратими кровʼю. Тож сьогодні особливе прохання від Романа Зіненка з Запоріжжя, який у деталях описав Іловайську операцію – поновити збір коштів на Іловайський Хрест.", - написала Михайлина Скорик-Шкарівська на своїй сторінці у Фейсбук.

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

"За весь час було нагороджено приблизно 1200 учасників. І при цьому ще багато хто залишається не нагородженим. Зокрема, з 150 бійців і офіцерів, які вижили під час Іловайська, але згодом померли або загинули, 76 не мають цієї відзнаки. Серед тих, хто вижив, також ще багато в кого її нема", – пише Роман Зіненко, пояснюючи, що всі, хто цю нагороду раніше вручав, воюють.

Ціна однієї відзнаки з книжечкою – 500 гривень. Долучайтеся до збору коштів на партію зі 100 відзнак. 

Ціль: 50 000.00 ₴

Посилання на банку

Номер картки банки: 5375 4112 2129 1086

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.