У Німеччині відкриють першу міжнародну виставку, присвячену Василю Стусу

17 жовтня у Берліні відкриють першу міжнародну виставку "Стус".

Про це повідомили організатори виставки.

Метою виставки було не лише представити біографію Василя Стуса, а й спробувати зрозуміти ту особливу силу, яка керувала ним протягом усього життя. Життя Стуса відповідає фразі "героями стають, а не народжуються". Ця сила змусила його провести більшу частину свого свідомого життя в таборах чи засланні.

Будучи шанувальником багатьох німецьких письменників, на жаль, він ніколи не дізнався, скільки з них неодноразово вимагали його звільнення з ув'язнення. Серед них і Генріх Бьолль, який став темою літературознавчої статті "Очима гуманіста".

Це виставка про історію незаслужено невідомого європейського борця за свободу та історію нації, яка бореться за своє право на дихання та існування. Водночас виставка не лише про історію Стуса, а й про недооцінений український антирадянський дисидентський рух, який донині залишився на задвірках європейської колективної пам'яті.

Організатори: Pilecki-Institut Berlin, Heinrich Böll Stiftung, Vasyl Stus Center.

Коли: 17 жовтня, 18.30

Де: Берлін, Pariser Platz 4A

Реєстрація на подію за посиланням.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.