У Німеччині відкриють першу міжнародну виставку, присвячену Василю Стусу

17 жовтня у Берліні відкриють першу міжнародну виставку "Стус".

Про це повідомили організатори виставки.

Метою виставки було не лише представити біографію Василя Стуса, а й спробувати зрозуміти ту особливу силу, яка керувала ним протягом усього життя. Життя Стуса відповідає фразі "героями стають, а не народжуються". Ця сила змусила його провести більшу частину свого свідомого життя в таборах чи засланні.

Будучи шанувальником багатьох німецьких письменників, на жаль, він ніколи не дізнався, скільки з них неодноразово вимагали його звільнення з ув'язнення. Серед них і Генріх Бьолль, який став темою літературознавчої статті "Очима гуманіста".

Це виставка про історію незаслужено невідомого європейського борця за свободу та історію нації, яка бореться за своє право на дихання та існування. Водночас виставка не лише про історію Стуса, а й про недооцінений український антирадянський дисидентський рух, який донині залишився на задвірках європейської колективної пам'яті.

Організатори: Pilecki-Institut Berlin, Heinrich Böll Stiftung, Vasyl Stus Center.

Коли: 17 жовтня, 18.30

Де: Берлін, Pariser Platz 4A

Реєстрація на подію за посиланням.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.