У Німеччині відкриють першу міжнародну виставку, присвячену Василю Стусу

17 жовтня у Берліні відкриють першу міжнародну виставку "Стус".

Про це повідомили організатори виставки.

Метою виставки було не лише представити біографію Василя Стуса, а й спробувати зрозуміти ту особливу силу, яка керувала ним протягом усього життя. Життя Стуса відповідає фразі "героями стають, а не народжуються". Ця сила змусила його провести більшу частину свого свідомого життя в таборах чи засланні.

Будучи шанувальником багатьох німецьких письменників, на жаль, він ніколи не дізнався, скільки з них неодноразово вимагали його звільнення з ув'язнення. Серед них і Генріх Бьолль, який став темою літературознавчої статті "Очима гуманіста".

Це виставка про історію незаслужено невідомого європейського борця за свободу та історію нації, яка бореться за своє право на дихання та існування. Водночас виставка не лише про історію Стуса, а й про недооцінений український антирадянський дисидентський рух, який донині залишився на задвірках європейської колективної пам'яті.

Організатори: Pilecki-Institut Berlin, Heinrich Böll Stiftung, Vasyl Stus Center.

Коли: 17 жовтня, 18.30

Де: Берлін, Pariser Platz 4A

Реєстрація на подію за посиланням.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.