У Польщі вшанували памʼять воїнів Армії Української Народної Республіки

У переддень Свята Війська Польського Президент Республіки Польща Анджей Дуда вшанував пам'ять воїнів Армії Української Народної Республіки.

Про це повідомило Посольство України у Польщі.

Воїни Армії Української Народної Республіки спочивають на Вольському православному цвинтарі у Варшаві - союзників Війська Польського у боротьбі з більшовиками 1920 року.

В місці спочинку старшин і воїнів Армії Української Народної Республіки відбулася українсько-польська акція солідарності Płomień Braterstwa - Полум'я Братерства.

"Дружба і партнерство між українцями та поляками – це не даність згори й не подарунок долі, а усвідомлений вибір наших народів, зроблений після багатьох років поневірянь і випробувань. І ми рішучі у своєму виборі розвивати стратегічне партнерство між Україною і Польщею як між рівними та незалежними державами. У найскладніший для нас час російської агресії Польща прийшла на допомогу. У рік, коли російська агресія, на жаль, триває, цей Вогонь братерства має особливе значення. Як і 104 роки тому, ворог залишається тим самим", - наголосив Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Польща Роман Шепеляк під час урочистостей.

 
Теми

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.