У Польщі вшанували памʼять воїнів Армії Української Народної Республіки

У переддень Свята Війська Польського Президент Республіки Польща Анджей Дуда вшанував пам'ять воїнів Армії Української Народної Республіки.

Про це повідомило Посольство України у Польщі.

Воїни Армії Української Народної Республіки спочивають на Вольському православному цвинтарі у Варшаві - союзників Війська Польського у боротьбі з більшовиками 1920 року.

В місці спочинку старшин і воїнів Армії Української Народної Республіки відбулася українсько-польська акція солідарності Płomień Braterstwa - Полум'я Братерства.

"Дружба і партнерство між українцями та поляками – це не даність згори й не подарунок долі, а усвідомлений вибір наших народів, зроблений після багатьох років поневірянь і випробувань. І ми рішучі у своєму виборі розвивати стратегічне партнерство між Україною і Польщею як між рівними та незалежними державами. У найскладніший для нас час російської агресії Польща прийшла на допомогу. У рік, коли російська агресія, на жаль, триває, цей Вогонь братерства має особливе значення. Як і 104 роки тому, ворог залишається тим самим", - наголосив Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Польща Роман Шепеляк під час урочистостей.

 
Теми

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.