В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку Джохару Дудаєву

В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку Джохару Дудаєву - лідеру чеченського визвольного руху та президенту Чеченської Республіки Ічкерія.

Про це повідомив Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Коли розпочалась Перша російсько-чеченська війна, Дудаєв став не тільки головнокомандувачем, а й ідеологічним провідником нації. Зараз чеченські бійці у складі сил оборони України допомагають виборювати і відстоювати нашу незалежність. Дякуємо величезне за цю підтримку", - зазначив Руслан Марцінків.

Інформаційний знак встановили на початку вулиці, названу на честь чеченського державного діяча. З цієї нагоди до Івано-Франківська приїхали командир та бійці батальйону імені Шейха Мансура. Командир підрозділу Муслім Чеберлоєвський особисто знав Джохара Дудаєва. 
"Ми з 2014-го року знаходимося тут, беремо участь у цьому конфлікті на стороні України проти нашого спільного ворога. Цей день для нас важливий, цей захід для нас важливий, тому ми спеціально з фронту приїхали сюди, щоби разом з вами взяти участь у цьому відкритті. Разом до перемоги!", - сказав командир чеченського батальйону ім. Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський.  

Під час події чеченському миротворчому батальйону імені Шейха Мансура передали 50 FPV-дронів. 
 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.