В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку Джохару Дудаєву

В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку Джохару Дудаєву - лідеру чеченського визвольного руху та президенту Чеченської Республіки Ічкерія.

Про це повідомив Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Коли розпочалась Перша російсько-чеченська війна, Дудаєв став не тільки головнокомандувачем, а й ідеологічним провідником нації. Зараз чеченські бійці у складі сил оборони України допомагають виборювати і відстоювати нашу незалежність. Дякуємо величезне за цю підтримку", - зазначив Руслан Марцінків.

Інформаційний знак встановили на початку вулиці, названу на честь чеченського державного діяча. З цієї нагоди до Івано-Франківська приїхали командир та бійці батальйону імені Шейха Мансура. Командир підрозділу Муслім Чеберлоєвський особисто знав Джохара Дудаєва. 
"Ми з 2014-го року знаходимося тут, беремо участь у цьому конфлікті на стороні України проти нашого спільного ворога. Цей день для нас важливий, цей захід для нас важливий, тому ми спеціально з фронту приїхали сюди, щоби разом з вами взяти участь у цьому відкритті. Разом до перемоги!", - сказав командир чеченського батальйону ім. Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський.  

Під час події чеченському миротворчому батальйону імені Шейха Мансура передали 50 FPV-дронів. 
 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.