IN MEMORIAM: Відійшов у війність історик Костянтин Гломозда

4 липня пішов у засвіти дослідник історії України доби середньовіччя та історії XX століття Костянтин Гломозда.

Про це сповістила Кафедра історії НаУКМА.

"4 липня 2024 року, кафедра історії НаУКМА, могилянське товариство та вся академічна спільнота зазнали непоправної втрати - пішов у засвіти визначний вчений, улюбленець багатьох поколінь могилянських студентів, людина з безпомильним моральним камертоном Костянтин Юхимович Гломозда", - йдеться у повідомленні.

Костянтин Юхимович народився 3 травня 1958 року у місті Києві. 1979 року закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту. У 1979–80 – учитель історії середньої школи, 1980–82 – методист у Палаці піонерів і школярів (м. Київ). 1982–85 – аспірант, 1985–92 – працював у відділі історіографії та історичних зв'язків України з зарубіжними країнами Ін-ту історії України НАН України.

У 1986-му захистив кандидатську дисертацію "Критика сучасних буржуазних концепцій введення християнства в Давньоруській державі". З 1992 – старший науковий співробітник Інституту української археографії і джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, доцент Національного університетуту "Києво-Могилянська академія". 

 

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.