IN MEMORIAM: У США помер історик Пітер Редвей

Пітер Редвей - автор книг з історії дисидентського та правозахисного руху в Росії та Радянському Союзі.

Про смерть історика сповістили на сайті "Хроника текущих событий".

Пітер Редвей народився у Великій Британії. Будучи студентом, а потім аспірантом-русистом, у 1950-ті роки приїжджав до СРСР на стажування до МГУ. 1960 року був висланий із Радянського Союзу. Згодом у США очолював Кеннанівський інститут перспективних російських дослідників, був професором Джорджтаунського університету у Вашингтоні.

1969 року Редвей став співзасновником Фонду імені Олександра Генцена, за підтримки якого на Заході були опубліковані роботи радянських дисидентів та правозахисників, зокрема Андрія Амальріка, Юлія Даніеля, Павла Литвинова та інших. Також він сприяв перекладам англійською мовою першого в СРСР російськомовного неперіодичного непідцензурного правозахисного журналу самвидаву "Хроники текущих событий".

Книга Редвея "Непідцензурна Росія", що вийшла в 1972 році, стала однією з перших академічних публікацій про радянський дисидентський рух на Заході. У 1977-му вийшла книга "Психіатричний терор", також видав книгу спогадів "Дисиденти", в яких  розповідає про своє знайомство та співпрацю з багатьма радянськими дисидентами та активістами.

Пітер Редвей відійшов у вічність 29 липня на 84 році життя.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР