АНОНС: авторська екскурсія "Родинний сад Грушевських"

31 липня Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові запрошує на авторську екскурсію старшої наукової співробітниці Ольги Тернавської "Родинний сад Грушевських".

Про це інформує Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові.

Під час екскурсії відвідувачі дізнаються:

- історію родинного саду, закладеного Михайлом Грушевським понад сто літ тому, відомості про який Господар Дому занотовував у своєму щоденнику та, зрештою, оповідки про який передавали з покоління в покоління нащадки Галицької родини Грушевських, щоб сьогодні повідати їх нам.

- історію Президентського саду, висадженого на садибі музею у 1999 році під час зустрічі Президентів країн Центральної Європи.

- скуштують запашних яблук садиби Грушевських, а за донат на потреби ЗСУ ще й можна буде забрати яблучко з собою, щоб пригостити друзів і рідних! 

Коли: 31 липня о 17:00

Де: м. Львів, вул. Івана Франка, 154

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.