УІНП оголошує добір на посаду директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті

24 червня завершився трудовий договір Ігоря Кулика на посаді директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомляє УІНП.

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду:

  • Громадянство України.

  • Повна вища освіта підтверджена дипломом спеціаліста або магістра; 

  • Досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності не менше трьох років.
  • Досвід роботи з архівними документами або носіями архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років буде перевагою.

    Відсутність обмежень, а саме:

  • Не погашена/ не знята судимість за вчинення умисного злочину;

  • Судове обмеження щодо права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю (рішення суду, що набрало законної сили, щодо позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю);

  • звільнення з роботи протягом останніх п'яти років за пп. 2-4, 7, 8 ч.1 ст. 40 та ст. 41 (крім п.5 ч.1) Кодексу законів про працю України;

  • притягнення на підставі обвинувального вироку, що набрав законної сили, до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину.

Професійні навички та досвід:

  • стаж роботи на посадах загального/вищого керівництва (управління організаціями; окремими структурними підрозділами, проєктами) не менше 2 років протягом останніх 8 років;

  • вільне володіння державною мовою.

Претенденти на посаду повинні протягом терміну, встановленого умовами проведення добору, подати наступний перелік документів шляхом надсилання електронних копій (скан-копій) оригіналів паперових документів, завірених особистим підписом та позначкою "згідно з оригіналом" на електронну адресу: uinp@memory.gov.ua із зазначенням у темі листа: "На добір на посаду директора ГДА УІНП": 

  1.  Заява на участь у доборі на посаду директора ГДА УІНП (зразок заяви);

  2. Копія паспорту;

  3. Копія диплому про вищу освіту;

  4. Копія трудової книжки;

  5. Копія військово-облікового документа (для військовозобов'язаних);

  6. Резюме у довільній формі, із висвітленням відповідного професійного досвіду та обов'язковим зазначенням актуальних контактних даних претендента – мобільного телефону та електронної адреси; 

  7. Згода на збір та обробку персональних даних (згода).

Документи приймаються з  25 липня по 09 серпня 2024 року. 

Детальніше про вакансію за посиланням.

21 червня відбулася пресконференція директора Архіву національної пам'яті Ігоря Кулика, присвячена його п'ятирічній діяльності на цій посаді. "Історична правда" опублікувала підсумки діяльності Архіву національної пам'яті за 5 років.

 

Теми

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.