В Україні випустили безкоштовний освітній серіал про історію української нації

Науково-популярна платформа Need Science & Education з партнерами випустила безкоштовний освітній серіал про історію українською нації "Завдяки їм: історії українців та українок".

Про це йдеться на сторінці Сoopera.ev в Іnstagram, пише ШоТам.

Проєкт складається з чотирьох форматів, що охоплюють п'ять періодів української історії – ХІХ століття, доба української революції, період "Розстріляного відродження", часи українського дисидентства в СРСР та Незалежності України. Усю інформацію розказують простою мовою, без складних термінів. 

В анімованому відеосеріалі кожен епізод розповідає про конкретну історичну постать, котра уособлює період української історії. У першому епізоді – Революція Гідності та громадський активіст Роман Ратушний. 

Проєкт підготували двома мовами – українською та англійською. Серіал дивіться за посиланням

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.