У Львові з’являться вулиці на честь Петра Франка, Дарії Гусяк та Надії Мудрої

У Львівській області декомунізували 134 вулиці.

Про це пише zaxid.net.

Зокрема, у Львові з'являться нові назви вулиць на честь льотчика УГА Петра Франка, останньої зв'язкової Шухевича Дарії Гусяк та членкині ОУН Надії Мудрої, а також науковців Любомира Романкова та Ігоря Юхновського:

  • Татарбунарська – Петра Франка,
  • Червона – Любомира Романкова,
  • Професора Петра Буйка – Професора Ігоря Юхновського,
  • Юрія Смолича – Надії Мудрої,
  • Амвросія Бучми – Анатолія Лупиноса;
  • Таманська – Дарії Гусяк,
  • Андрія Волощака – Генерала Миколи Арсенича,
  • площа Липнева – площа Берестейської унії.

Деякі вулиці населених пунктів Львівщини названі на честь новітніх героїв війни – Тараса Матвіїва, Андрія Гергерта, Дмитра Пащука, Василя Задорожного. Зовсім новими назвами вулиць, які раніше не вживались, є також Українських волонтерів (с. Вовчатичі Стрийського району), Сил оборони України (с. Добрівляни Стрийського району), Військових медиків (с. Юшківці Стрийського району), Іноземних добровольців (Миколаїв і Жовква), Збройних сил України (с. Сокільники і с. Смереків), Сил територіальної оборони (с. Черляни).

Ознайомитися з новими назвами усіх 134 вулиць можна тут.

 
Мурал на честь Петра Франка у Львові

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР