УПЦ МП відмовляється залишати Успенський собор у Володимирі

Термін договору тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі збіг 1 липня.

Про це інформує Район.Володимир.

Митрополит Володимир, настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору, ознайомився з висновком роботи комісії і відмовився підписувати акт прийому-передачі будівлі собору.

Нагадаємо настоятель собору митрополит Володимир звернувся до Волинської ОВА, щоб продовжити тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі. В ОВА відповіли відмовою. Наразі відомо, що громада УПЦ МП звернулася з цього питання до суду. 

"Нічого не буду підписувати. Це спеціально все зроблено. А ще почекаємо, що скаже суд", – зазначив митрополит Володимир, відповідаючи на запитання голови комісії, чому відмовляється підписувати документ.

Нагадаємо, 15 вересня 2022 року Волинська обласна рада підтримала звернення до ВРУ, Кабміну та РНБО про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України. А в листопаді минулого року депутати Волинської обласної ради звернулися до прем'єра, міністра культури і голови служби з етнополітики та свободи совісті з проханням не продовжувати договір про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.