АНОНС: Тустань запрошує у "Табір живої історії"

З 2 по 4 серпня на Львівщині відбудеться "Табір живої історії української середньовічної культури Тустань".

Про це інформує Заповідник "Тустань".

Ще з сивої давнини Русь славилась своїми доблесними лицарями, в той час українські воїни нічим не поступались європейським, ба більше, у багатьох битвах брали верх над ними. На жаль, війна триває вже не одне століття, лицарі сьогодення і надалі боронять нас - більшість реконструкторів зараз на передових позиціях продовжують звитяжну справу наших предків.

Чимало артефактів епохи лицарства було знайдено в Тустані в ході археологічних досліджень - фрагменти кольчуги, бойові сокири, наконечники стріл, шпори, підкови, вудила. Особлива річ – хрест-енколпіон, нагрудний оберіг часів давньокняжої доби, який відображає духовний спосіб життя тогочасного лицаря.

За доброю давньою традицією табір відвідають реконструктори з усієї України, які залюбки поділяться з вами подробицями побуту середньовічної епохи, навчать опановувати ремесла та познайомлять з таємницями військової справи.

У програмі передбачено:

- Пізнавальні лекції, обговорення, цікаві майстер-класи

- Стройовий вишкіл

- Маневри могутніх лицарів

- Традиційні народні танці та кухня середніх віків

Цьогоріч також покажуть театралізований штурм фортеці.

"Це все та навіть більше, ми готуємо, щоб ви могли краще пізнати історію України – землі високої культури та звитяжних лицарів, нащадками яких ми є", - зазначають організатори.

Організатори: Тустань, Чорна Галич.

Коли: З 2 по 4 серпня

Де: с. Урич, Львівсьа область

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.