АНОНС: Тустань запрошує у "Табір живої історії"

З 2 по 4 серпня на Львівщині відбудеться "Табір живої історії української середньовічної культури Тустань".

Про це інформує Заповідник "Тустань".

Ще з сивої давнини Русь славилась своїми доблесними лицарями, в той час українські воїни нічим не поступались європейським, ба більше, у багатьох битвах брали верх над ними. На жаль, війна триває вже не одне століття, лицарі сьогодення і надалі боронять нас - більшість реконструкторів зараз на передових позиціях продовжують звитяжну справу наших предків.

Чимало артефактів епохи лицарства було знайдено в Тустані в ході археологічних досліджень - фрагменти кольчуги, бойові сокири, наконечники стріл, шпори, підкови, вудила. Особлива річ – хрест-енколпіон, нагрудний оберіг часів давньокняжої доби, який відображає духовний спосіб життя тогочасного лицаря.

За доброю давньою традицією табір відвідають реконструктори з усієї України, які залюбки поділяться з вами подробицями побуту середньовічної епохи, навчать опановувати ремесла та познайомлять з таємницями військової справи.

У програмі передбачено:

- Пізнавальні лекції, обговорення, цікаві майстер-класи

- Стройовий вишкіл

- Маневри могутніх лицарів

- Традиційні народні танці та кухня середніх віків

Цьогоріч також покажуть театралізований штурм фортеці.

"Це все та навіть більше, ми готуємо, щоб ви могли краще пізнати історію України – землі високої культури та звитяжних лицарів, нащадками яких ми є", - зазначають організатори.

Організатори: Тустань, Чорна Галич.

Коли: З 2 по 4 серпня

Де: с. Урич, Львівсьа область

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.