АНОНС: Тустань запрошує у "Табір живої історії"

З 2 по 4 серпня на Львівщині відбудеться "Табір живої історії української середньовічної культури Тустань".

Про це інформує Заповідник "Тустань".

Ще з сивої давнини Русь славилась своїми доблесними лицарями, в той час українські воїни нічим не поступались європейським, ба більше, у багатьох битвах брали верх над ними. На жаль, війна триває вже не одне століття, лицарі сьогодення і надалі боронять нас - більшість реконструкторів зараз на передових позиціях продовжують звитяжну справу наших предків.

Чимало артефактів епохи лицарства було знайдено в Тустані в ході археологічних досліджень - фрагменти кольчуги, бойові сокири, наконечники стріл, шпори, підкови, вудила. Особлива річ – хрест-енколпіон, нагрудний оберіг часів давньокняжої доби, який відображає духовний спосіб життя тогочасного лицаря.

За доброю давньою традицією табір відвідають реконструктори з усієї України, які залюбки поділяться з вами подробицями побуту середньовічної епохи, навчать опановувати ремесла та познайомлять з таємницями військової справи.

У програмі передбачено:

- Пізнавальні лекції, обговорення, цікаві майстер-класи

- Стройовий вишкіл

- Маневри могутніх лицарів

- Традиційні народні танці та кухня середніх віків

Цьогоріч також покажуть театралізований штурм фортеці.

"Це все та навіть більше, ми готуємо, щоб ви могли краще пізнати історію України – землі високої культури та звитяжних лицарів, нащадками яких ми є", - зазначають організатори.

Організатори: Тустань, Чорна Галич.

Коли: З 2 по 4 серпня

Де: с. Урич, Львівсьа область

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.