Презентували унікальні документи Національного архівного фонду

До дня Української Державності Державна архівна служба України презентує унікальні документи Національного архівного фонду, що зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

Про це інформує Державна архівна служба України.

Зокрема, йдеться про такі документи:

- Тимчасовий закон Української Держави про Верховне управління державою на випадок смерті, тяжкої хвороби і перебування поза межами держави Ясновельможного пана Гетьмана всієї України. 1 серпня 1918 р. Оригінал. ЦДАВО України. Ф. 1064. Оп. 1. Спр.284. Арк. 1-2.

- Заповіт Гетьмана всієї України Павло Скоропадського. 3 серпня 1918 р. ЦДАВО України. Ф. 2469. Оп. 1. Спр. 10. Арк. 3.

Період правління Гетьмана Скоропадського відіграв визначну роль у становленні та інституалізації органів державної влади України. У наведених унікальних документах Національного архівного фонду Гетьман Павло Скоропадський ініціює створення моделі владних інституцій, які мали забезпечити державотворчий процес в умовах відходу від влади самого Павла Скоропадського.

За час його правління урядові установи затвердили близько 400 законодавчих та підзаконних актів. Велике значення отримало відродження науки та культури, що позначилася відкриттям Національної опери, Державної бібліотеки Академії наук та Академії мистецтв. Гетьманом Павлом Скоропадським було встановлено чітку структуру державної влади. Особливої уваги Гетьман приділяв розбудові Українського війська та флоту. В основу державного будівництва Скоропадський поклав принцип соборності українських земель.

Ознайомитися з документами можна на вебпорталі Державної архівної служби України у розділі "Унікальні документи Національного архівного фонду".

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.