"Віхола" призупинила продаж книги про Голодомор Віталія Огієнка через звинувачення у плагіаті

Продаж книги історика Віталія Огієнка "Голодомор. Історія неусвідомленої травми" призупинено до вирішення претензій щодо плагіату.

Про це повідомляє видавництво "Віхола".

"Ми відсьогодні не будемо відвантажувати книжку у книгарні та продавати її через наш сайт. Мова йде як про паперові книжки, так і про електронні. Дякуємо усім за вашу увагу до цієї ситуації", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на початку липня викладачка радянської історії в Кембридзькому університеті Дарія Маттінглі повідомила на своїй фейсбук-сторінці, що виявила плагіат в книжці "Голодомор. Історія неусвідомленої травми", яка нещодавно вийшла друком у видавництві "Віхола".

Натомість наявність ідей інших авторів у своїй книжці Віталій Огієнко пояснив її форматом. За його словами, книжка не є академічною монографією, а науково-популярним виданням у форматі енциклопедичного словника. 

Із позицією обох сторін можна ознайомитися тут

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР