АНОНС: Онлайн-лекція Антона Дробовича "Ідентичність і травма"

2 липня відбудеться онлайн-лекція голови Українського інституту національної памʼяті Антона Дробовича "Ідентичність і травма".

Питання ідентичності сьогодні жваво обговорюється в українському суспільстві.

Усвідомлена ідентичність є фундаментом нашого буття і виживання. Тому важливо раз за разом повертатись до основ, проговорювати базові поняття та смисли, щоб краще розуміти всі процеси, пов'язані з визначенням ідентичності.

Значною частиною нашої реальності останніх років є спроба осмислення і подолання травм(и). Обидва поняття — "ідентичність" і "травма", на жаль, для українського контексту тісно пов'язані, тому важливо проаналізувати їх зв'язки та взаємовпливи.

Розглянемо такі питання:

- Що таке ідентичність та як вона формується?

- Чим відрізняється ідентичність особи від колективної ідентичності?

- Як повʼязані між собою памʼять та самоусвідомлення?

- Чи впливає травма на ідентичність і чому травмовані суспільства можуть мати нездорову ідентичність?

Антон Дробович — кандидат філософських наук, голова Українського інституту національної памʼяті. Автор понад 50 наукових публікацій, п'яти освітніх курсів та програм з філософії, культурології та історії культури.

Коли: 2 липня о 19:00 

Покликання на подіюhttps://bit.ly/3VFDsqm

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.