АНОНС: У Києві та Вашингтоні презентують книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв

10 червня, у Києві та Вашингтоні відбудеться презентація книжки Олега Проценка "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука".

Іван Вовчук – націоналіст зі Сходу України, заступник Степана Бандери, соратник Романа Шухевича, Праведник народів світу. Це член Організації українських націоналістів, який отримав найвищу нагороду Держави Ізраїль: Меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем" посмертно визнав цього заступника Бандери "Праведником народів світу" за порятунок євреїв від смерті.

До цього часу в Україні дуже мало знали про Вовчука, при тому що він був однією з найвпливовіших осіб у середовищі українських націоналістів та серед української діаспори, і навіть мав вплив на американський Конгрес.

Книжка Олега Проценка, видана київським видавництвом "Фронезис", стала першою цілісною біографією Івана Вовчука.

Це книга-протиотрута проти імперських, радянських та російських міфів. Постать Вовчука розбиває міф про українських націоналістів-антисемітів. Також розвінчує міф про те, що українських націоналістів нібито не було на Сході України.

Презентація відбудеться в один день і в Києві, і у Вашингтоні. В американській столиці книжку презентує Vovk Foundation, заснований онуками Івана Вовчука.

У Києві участь у презентації візьмуть:

Олег Проценко, автор книжки "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука", автор та упорядник низки антологій політичної думки

Володимир В'ятрович, народний депутат України, дослідник історії визвольного руху

Микола Посівнич, історик, автор біографії Степана Бандери

Анатолій Дністровий, письменник, художник, офіцер ЗСУ

Юрій Вовчук, американський підприємець, онук Івана Вовчука (відеовключення із Вашингтона)

Захід відбудеться у Книгарні Сенс на Хрещатику (Київ, вул.Хрещатик, 34), другий поверх

Початок – о 19.00

Для участі просимо зареєструватися у гугл-формі тут.

 

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.