АНОНС: "Дохристиянські вірування України"

6 червня в Національному музеї історії України відкриється виставка "Дохристиянські вірування України".

Про це інформує Національний музей історії України.

Мета виставки - показати розмаїття уявлень та ідей, що існували у давніх мешканців території України від кам'яної доби й до утвердження християнства.

Виставка розповідає про зародження релігійних вірувань; обряди та ідеї пов'язані зокрема з життям людини (народження, одруження, смерть), її житлом; про давні сакральні місця і їх шанування; про те, якими люди уявляли собі давніх божеств, служителів культу; про уявлення наших пращурів про світобудову і про місце людини у Всесвіті.

На виставці представлено понад 500 оригінальних експонатів з колекції Національного музею історії України. Це, зокрема орнаментована лопатка мамонта, трипільські статуетки та біноклеподібні посудини, скіфське бронзове навершя з фігуркою Папая та намиста знатної скіф'янки з Мелітопольського кургану, глек-"календар" черняхівської культури, прекрасні взірці античного посуду з Піщаного та багато інших вражаючих археологічних пам'яток.

Відкриття виставки приурочене до Національного дня Швеції, завдяки благодійним внескам якої проєкт став можливим.

Урочисте відкриття відбудеться 6 червня о 16:00. Виставка працюватиме до кінця 2024 року (з можливістю продовження).

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.