АНОНС: Лекція Тараса Гончарука "Їм немає меморіальних дошок в Одесі: діячі УНР 1917-1921 рр."

6 червня відбудеться онлайн-лекція історика Тараса Гончарука "Їм немає меморіальних дошок в Одесі: діячі УНР 1917-1921 рр.".

По це повідомляє Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського.

Українська національна революція 1917-1921 рр. є одним із ключових моментів в історії нашої держави. Проте, у масовій свідомості наших співвітчизників до сьогодні відсутні образи учасників тих подій, окрім двох випадків. Коли мова йде про комуністичні персональні символи, що останнім часом успішно втрачається, або про лідерів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та меншою мірою ЗУНР.

Водночас, визначаючи місце Одеси в Українській революції 1917-1921 рр., варто згадати, що одеські українські діячі долучилися до революційних, державотворчих, культурно-освітніх, а в глибшому розумінні націєтворчих процесів.

При цьому, існує вражаючий дисонанс між внеском українських провідників в історію Одеси як органічної частини Української незалежної держави та сьогоднішнім станом пошанування цих діячів.

В Одесі вочевидь бракує меморіальних дощок, назв вулиць, памʼятників, які б нагадували суспільству про видатних земляків. Про це і поговоримо разом з істориком, професором Тарасом Гончаруком.

Коли: 6 червня о 15:00.

Приєднатися онлайн до Zoom конференції за посиланням

Ідентифікатор конференції: 756 6917 1208

Код доступу: 1111

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.