АНОНС: Лекція Тараса Гончарука "Їм немає меморіальних дошок в Одесі: діячі УНР 1917-1921 рр."

6 червня відбудеться онлайн-лекція історика Тараса Гончарука "Їм немає меморіальних дошок в Одесі: діячі УНР 1917-1921 рр.".

По це повідомляє Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського.

Українська національна революція 1917-1921 рр. є одним із ключових моментів в історії нашої держави. Проте, у масовій свідомості наших співвітчизників до сьогодні відсутні образи учасників тих подій, окрім двох випадків. Коли мова йде про комуністичні персональні символи, що останнім часом успішно втрачається, або про лідерів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та меншою мірою ЗУНР.

Водночас, визначаючи місце Одеси в Українській революції 1917-1921 рр., варто згадати, що одеські українські діячі долучилися до революційних, державотворчих, культурно-освітніх, а в глибшому розумінні націєтворчих процесів.

При цьому, існує вражаючий дисонанс між внеском українських провідників в історію Одеси як органічної частини Української незалежної держави та сьогоднішнім станом пошанування цих діячів.

В Одесі вочевидь бракує меморіальних дощок, назв вулиць, памʼятників, які б нагадували суспільству про видатних земляків. Про це і поговоримо разом з істориком, професором Тарасом Гончаруком.

Коли: 6 червня о 15:00.

Приєднатися онлайн до Zoom конференції за посиланням

Ідентифікатор конференції: 756 6917 1208

Код доступу: 1111

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.