АНОНС: Експертний круглий стіл на тему "Меморіалізація жертв, учасників та подій російсько-української війни"

27 червня у Києві відбудеться експертний круглий стіл на тему: "Меморіалізація жертв, учасників та подій російсько-української війни. Публічний простір та локальний вимір".

Про це повідомили в УІНП.

До участі запрошено представників органів влади та місцевого самоврядування, науковців, експертів та громадських діячів.

Питання до обговорення:

- Яким чином зберігається пам'ять про російсько-українську війну в публічному просторі на локальному рівні. Загальний зріз 2014-2024.

- Громадянська та стихійна меморіалізація (Стіна пам'яті на мурах Михайлівського монастиря у Києві, інсталяція на столичному Майдані Незалежності, інсталяції в інших населених пунктах).

- Тимчасові меморіальні об'єкти в центральних частинах міст: етичні та естетичні дискусії.

- Найменування вулиць та інших об'єктів у населених пунктах на честь полеглих.

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Всеукраїнська громадська організація "Об'єднання матерів і дружин захисників України".

Коли: 27 червня о 15:00.

Локація: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16 (Зала 2).

Трансляція буде доступна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ZJhhaESW7cs 

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.