IN MEMORIAM: Помер співорганізатор Студентського братства Львівщини Богдан Лозинський

Богдан Лозинський – учасник студентського голодування "Революції на граніті", активний учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності.

Про це повідомив Андрій Салюк, лідер волонтерської ініціативи "Львівський лицар.

"Сьогодні наша родина Студентського Братства втратила нашого Братчика: відійшов у засвіти наш Друг, співорганізатор Студентсько Братства, учасник студентського голодування "Революції на граніті", активний учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності, щира, світла і неймовірно добра Людина – Богдан Лозинський. Боляче усвідомлювати… Сумуємо за Тобою, Братчику", – заначив Андрій Салюк.

Богдан Лозинський помер 23 червня.

25 травня 1989 року у Львові створили Студентське Братство міста Львова — першу незалежну українську студентську організацію. Головною метою її діяльності стало об'єднання студентської молоді для боротьби за Незалежність України.

Наприкінці 1980-х років Студентське Братство починало свою діяльність з політичних страйків, акцій громадянської непокори через арешти активістів організації; брало участь в організації "Живого ланцюга" до річниці Дня Соборності України, було організатором Студентської "Революції на граніті".

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.