Найбільшу в Україні бронзову скульптуру Леніна продають за десять мільйонів гривень

Найбільшу в Україні бронзову скульптуру Леніна із Запоріжжя виставили на продаж у системі Prozorro.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила секретарка Запорізької міської ради, виконувачка обов'язків міського голови Запоріжжя Регіна Харченко, пише Район in ua.

Окрім бронзового Леніна, продають також додаткові скульптури сталевара, колгоспниці, електрика, інженера-будівельника та великих і малих літер.

Вага скульптури Леніна становить 12 310 кілограмів, а стартова ціна усього ансамблю скульптур – 10 477 214 гривень.

Пам'ятник Володимиру Леніну у Запоріжжі був встановлений 1964 року на площі біля Дніпровської ГЕС. Зняли Леніна з постаменту у 2016 році, відтоді скульптура зберігалася на одному з комунальних підприємств. 

Отримані кошти планують спрямувати на допомогу Збройним Силам України.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.