АНОНС: Презентація четвертого видання книги "Історія ядерного роззброєння України"

18 червня у Львові відбудеться зустріч з народним депутатом України п’яти скликань Юрієм Костенком. Він презентує четверте видання своєї книги "Історія ядерного роззброєння України".

Про це повідомляє ЛОР.

Перше видання книги вийшло у 2015 році накладом 1000 примірників. У 2017 році книгою зацікавився Гарвардський університет, і після детального вивчення та звірки всіх фактів та документів, університет видав книгу англійською мовою у двох варіантах, один з яких — посібник для студентів політології Гарварду.

Четверте видання "Історії ядерного роззброєння України" є відповіддю на зростання популярності книги в Україні і світі.
Дослідження видане на основі документів, зокрема, секретних, а також публікацій у західних, російських та українських ЗМІ, невідомих загалові фактів про кулуарну частину процесу від безпосереднього учасника подій.

Історію відмови від третього у світі ядерного потенціалу автор виклав у контексті становлення державних інституцій України у перші три роки незалежності, "гри в дві руки" з боку США й Росії, а також "громадянської війни" в коридорах української влади - між новою та пострадянською генераціями політиків.

На презентації можна буде придбати книгу з автографом Юрія Костенка за донатний внесок на перемогу. Кошти, виручені від продажу книги, автор передасть на потреби ЗСУ.

Коли: 18 червня, 18:00

Де: Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, пл. Ринок, 9. 

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР