АНОНС: Презентація книги Любові Загоровської "Таборові діти"

"Видавництво Старого Лева" запрошує на презентацію нової книги письменниці та журналістки Любові Загоровської "Таборові діти".

У книзі  зібрано 63 свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це відверті й болючі спогади тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання.

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Модеруватиме розмову Мар'яна Савка.

Любов Загоровська — журналістка, письменниця. Народилася і мешкає в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після закінчення працювала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, потім журналісткою місцевих ЗМІ. Авторка поетичної книги "Назустріч вітру", яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману "Коли були ми…", збірки оповідань "На їхніх маленьких плечах…", казок "Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина" та книжки спогадів "Моя УПА".

Мар'яна Савка — головна редакторка і співзасновниця "Видавництва Старого Лева", письменниця, перекладачка, волонтерка, актриса, перформерка, художниця. Авторка понад 20-ти книжок для дітей і дорослих та культурно-мистецьких проєктів. Фронтвумен Тріо "Мар'яничі".

Коли: 13 червня, о 18:30 

Місце зустрічі: Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17)

Книгу "Таборові діти" можна купити за посиланням: https://starylev.com.ua/knyga-taborovi-dity

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.