АНОНС: Презентація книги Любові Загоровської "Таборові діти"

"Видавництво Старого Лева" запрошує на презентацію нової книги письменниці та журналістки Любові Загоровської "Таборові діти".

У книзі  зібрано 63 свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це відверті й болючі спогади тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання.

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Модеруватиме розмову Мар'яна Савка.

Любов Загоровська — журналістка, письменниця. Народилася і мешкає в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після закінчення працювала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, потім журналісткою місцевих ЗМІ. Авторка поетичної книги "Назустріч вітру", яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману "Коли були ми…", збірки оповідань "На їхніх маленьких плечах…", казок "Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина" та книжки спогадів "Моя УПА".

Мар'яна Савка — головна редакторка і співзасновниця "Видавництва Старого Лева", письменниця, перекладачка, волонтерка, актриса, перформерка, художниця. Авторка понад 20-ти книжок для дітей і дорослих та культурно-мистецьких проєктів. Фронтвумен Тріо "Мар'яничі".

Коли: 13 червня, о 18:30 

Місце зустрічі: Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17)

Книгу "Таборові діти" можна купити за посиланням: https://starylev.com.ua/knyga-taborovi-dity

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.