До Міжнародного дня архівів Державний архів Львівської області презентував е-ресурс

Державний архів Львівської області до Міжнародного дня архівів презентує мільйон копій документів Національного архівного фонду.

Про це йдеться в повідомленні архіву.

До Міжнародного дня архівів, ДАЛО презентував понад 1 мільйон цифрових копій документів Націоанального архівного фонду, з якими можна ознайомитись на е-ресурсі за посиланням зокрема:

- 316 актових книг - Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, м. Львів  (Р-3321); 

- 6254 справ Слідчого відділу НКВС у Львівській області (кримінальні справи 1939-1950рр.) (Р-3258 оп.1); 

- 2641 справ - Магістрату королівського столичного міста Львова (Ф.2 оп.1); 

- 1289 справ - Спеціального суду при Німецькому суді у Львові. Німецька державна прокуратура у Львові (Р-77 оп.1)

- 817 справ - Союзу оборонців міста Львова 1918-1939 років (266 оп.1)

- 91 справу - Івасюк Володимир Михайлович - український композитор (Р-3220)

- 325 справ з різних архівних фондів.

"Наповнення електронного ресурсу Державного архіву Львівської області розпочалося у січні 2023 року. На сьогодні завантажено 468 повнотекстових описів. Крім того, вже доступні 1 мільйон електронних цифрових копій документів національного архівного фонду, які висвітлюють історію України XVIII-XX століть та містять інформацію генеалогічного характеру", - йдеться у новині. 

 

Роман Шухевич. Останній звіт Головнокомандувача УПА

В архіві Служби зовнішньої розвідки України знайдено рукописний варіант останнього звіту Головного командира УПА Романа Шухевича. Аналіз цього звіту та інших розсекречених документів НКВД/МГБ УРСР засвідчує, що Головнокомандувач повстанців не мав жодних ілюзій з приводу того, як має постати вільна і незалежна Україна, а саме – силою зброї у запеклій боротьбі з московитами.

Юрій Шевельов. Що не увійшло і не могло увійти до книги спогадів?

Спогади Юрія Шевельова із назвою "Я – мене – мені… (і довкруги)", оприлюднені на початку 2000-х років, пролили світло на досі невідомі сторінки життя і діяльності видатного філолога, славіста-мовознавця, професора низки престижних університетів світу, багаторічного президента Української вільної академії наук. Шевельов не випадково обрав таку багатозначну назву. Вона цілком підійшла б і для назви справи агентурної розробки, яку завели на нього в мгб урср. Хіба що у трішки зміненому вигляді – "Він – його – йому… (і довкруги)". Натомість справі дали назву "Шевченко".

Національний Пантеон. Світовий досвід

Про потребу в національному українському пантеоні заговорили ще у 2000-х роках, його розглядали як місце перепоховання видатних українців, могили яких за межами України. Сучасна російсько-українська війна знову активізувала проблему. Розглянемо яким є світовий досвід національних пантеонів.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.