IN MEMORIAM: на Львівщині помер зв'язковий УПА Василь Хомин

У віці 90 років на Львівщині помер зв'язковий УПА Василь Хомин.

Про це повідомили у пресслужбі Бориславської міської ради.

"З сумом повідомляємо, що відійшов у вічність Василь Хомин. Як учасник визвольних змагань, пан Василь дуже мріяв про перемогу України в цій війні. Саме це бажання він загадував у свій 90-річний ювілей, який відзначив цьогоріч у лютому. Нехай світлий спомин про пана Василя назавжди живе у наших серцях", — йдеться у повідомленні.

Василь Хомин народився в селі Залокоть у 1934 році в релігійній сім'ї. Він ще малим хлопчиком потрапив до повстанців. Спочатку носив їм їжу, а згодом — сидів у засідках. Був членом Бориславської станиці ОУН-УПА ім. Нечая та Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича та присвятив життя боротьбі за свободу України. 

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.