IN MEMORIAM: на Львівщині помер зв'язковий УПА Василь Хомин

У віці 90 років на Львівщині помер зв'язковий УПА Василь Хомин.

Про це повідомили у пресслужбі Бориславської міської ради.

"З сумом повідомляємо, що відійшов у вічність Василь Хомин. Як учасник визвольних змагань, пан Василь дуже мріяв про перемогу України в цій війні. Саме це бажання він загадував у свій 90-річний ювілей, який відзначив цьогоріч у лютому. Нехай світлий спомин про пана Василя назавжди живе у наших серцях", — йдеться у повідомленні.

Василь Хомин народився в селі Залокоть у 1934 році в релігійній сім'ї. Він ще малим хлопчиком потрапив до повстанців. Спочатку носив їм їжу, а згодом — сидів у засідках. Був членом Бориславської станиці ОУН-УПА ім. Нечая та Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича та присвятив життя боротьбі за свободу України. 

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.