IN MEMORIAM: Померла діячка "Солідарності" Людвіка Вуєць.

У Польщі у віці 83 роки померла діячка "Солідарності" Людвіка Вуєць.

Про це повідомила історикиня Ольга Гнатюк.

"Відійшла у вічність Людка Вуєць. Так склалося, що в цей день - День матері в Польщі. Людвіка була теплою, як мати до всього того дуже широкого кола людей опозиції та її симпатиків. Була жорсткою до ворогів свободи. Про іншу героїню польської Солідарності писали "імʼя і "Солідарність". Людка була не менш знаковою, і не менш характерною - в обох сенсах цього слова. Світла Її памʼять, хай спочиває в миру її душа, хай там - здалеку чи зблизька - разом з Генриком за нас усіх вболівають", - написала Ольга Гнатюк.

Людвіка Вуєць народилася 2 квітня 1941 року у Львові в єврейській родині. Вивчала фізику у Варшавському університеті, а в 1972 році закінчила факультет математики, фізики та хімії Лодзького університету. У 1970 році вона вийшла заміж за Генрика Вуєця.

У 1980 році Людвіка приєдналася до "Солідарності", працювала в агенції преси "Солідарність". Була інтернована під час воєнного стану і звільнена в березні 1982 року. Почала співпрацювати з Комітетом допомоги особам, позбавленим волі та їхнім родинам, та таємними структурами спілки. З 1995 по 2002 рік вона була членом місцевої влади Варшави як секретар і член правління гміни Варшава-Центр.

 

.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.