АНОНС: Публічна дискусія з Сергієм Плохієм про історію та сьогодення ядерної загрози

24 травня PEN Ukraine запрошує на публічну дискусію із відомим українсько-американським істориком, директором Українського інституту Гарвардського університету Сергієм Плохієм.

Про це інформує PEN Ukraine.

Чому ядерні катастрофи відбувалися в ХХ і ХХІ століттях? Які культурні причини і наслідки вони мали? Як російський ядерний шантаж став ключовим чинником у війні Росії проти України? Сергій Плохій поділиться уривками зі своєї книги "Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф". Наприкінці події ви також матимете нагоду поспілкуватися з автором і придбати цю та інші книги з його автографом.

Модеруватиме дискусію Володимир Єрмоленко — український філософ, головний редактор UkraineWorld, президент PEN Ukraine.

Де: простір PEN Ukraine, Київ, вул Лукʼянівська, 14а

Коли: 24 травня, 18:30

Організатори: UkraineWorld, Інтерньюз-Україна, PEN Ukraine

Подію створено за підтримки Harvard Ukrainian Research Institute та видавництва "Наш формат".

Зареєструватися на подію можна за посиланням.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.