Державний архів Львівщини опублікував 150 тисяч оцифрованих документів

Плани, схеми, креслення, які розробили для будівництва обʼєктів у Львові та на його околицях у 1849-1939 роках.

Про це пише Суспільне.

Опрацьовувати документи фонду "Львівський королівський магістрат" розпочали з 2017 року. Працівники архіву сканують оригінали креслень і викладають на сайті у вільний доступ, аби дослідники, архітектори та всі охочі могли їх вивчати.

"Фонд є надзвичайно великий. Перші чотири описи – це, власне, плани, схеми забудови, реконструкцій, перебудови, дозвільні документи по забудові міста Львова. Справам понад 100 років — відповідно, оригінали документів кожен раз, коли видаються до читального залу і з ними працюють дослідники, починають просто нищитися", — каже директорка Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.

Роботи з оцифрування проводять за підтримки швейцарського фонду ALIPH.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.