Британський історик Тімоті Ґартон Еш віддав свою премію ЗСУ

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав кошти за премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українському війську.

Про це розповіла пресслужба фонду "Повернись живим".

На початку травня Еш перерахував фонду 50 тисяч канадських доларів, або 1,4 млн гривень. Разом із фондом історик передав бійцям 409 окремого стрілецького батальйону 22 ОМБр обладнання на 2,8 мільйона гривень.

"Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи", — говорить він.

Тімоті Ґартон Еш — автор багатьох книг та публікацій, присвячених політиці та "історії теперішнього часу". Він має два наукових ступені з сучасної історії, які здобув у Єксетерському коледжі в Оксфорді.

Тімоті Ґартон Еш приїхав в Україну із презентацією книжки "Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття", яка вийшла українською у видавництві Vivat. Видання розкриває історичний шлях Європи від завершення Другої світової війни до повномасштабного вторгнення в Україну.

Lionel Gelber Prize (Премія Лайонела Ґелбера) — щорічна літературна премія за найкращу публікацію англійською мовою на тему міжнародних відносин, яка робить внесок у поглиблення дискусії про вагомі міжнародні проблеми.

 
Тімоті Ґартон Еш передав дрони та нічну оптику "Повернись живим"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.