Національному музею історії України передали артефакти, затримані на кордоні Естонії з РФ

У Національному музеї історії України відбулась урочиста презентація 274 предметів археології та монет, затриманих на кордоні Естонської Республіки та переданих Естонською Республікою в Україну.

Про це пише Укрінформ.

"Світ вболіває за Україну, вболіває за перемогу України і за те, щоб справедливість була не лише в питаннях відстоювання незалежності територіальної цілісності. А й щоб була справедливість і в частині дотримання міжнародного права щодо законності переміщення культурних цінностей. 274 предмети чекали моменту повернення", - сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Естонські правоохоронці затримали контрабандні товари на кордоні з Росією у 2018 році. За кермом вантажівки був громадянин Латвії. Машина везла сире м'ясо, і серед нього були заховані ці артефакти. Товар був вилучений, експерти встановлювали походження цих артефактів. І з'ясували, що вони належать Україні.

"Сьогодні історичний день — українське надбання, цінні артефакти, які належать Україні, подолали довгий шлях і нарешті повернулись додому", - наголосив заступник глави дипломатичної місії Естонії в Україні Вагур Соосаар.

Виставка артефактів буде відкрита у червні у Національному музеї історії України.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР