Національному музею історії України передали артефакти, затримані на кордоні Естонії з РФ

У Національному музеї історії України відбулась урочиста презентація 274 предметів археології та монет, затриманих на кордоні Естонської Республіки та переданих Естонською Республікою в Україну.

Про це пише Укрінформ.

"Світ вболіває за Україну, вболіває за перемогу України і за те, щоб справедливість була не лише в питаннях відстоювання незалежності територіальної цілісності. А й щоб була справедливість і в частині дотримання міжнародного права щодо законності переміщення культурних цінностей. 274 предмети чекали моменту повернення", - сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Естонські правоохоронці затримали контрабандні товари на кордоні з Росією у 2018 році. За кермом вантажівки був громадянин Латвії. Машина везла сире м'ясо, і серед нього були заховані ці артефакти. Товар був вилучений, експерти встановлювали походження цих артефактів. І з'ясували, що вони належать Україні.

"Сьогодні історичний день — українське надбання, цінні артефакти, які належать Україні, подолали довгий шлях і нарешті повернулись додому", - наголосив заступник глави дипломатичної місії Естонії в Україні Вагур Соосаар.

Виставка артефактів буде відкрита у червні у Національному музеї історії України.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.