АНОНС: презентація спецвипуску журналу "Локальна історія", присвяченого Василю Стусу

23 квітня у Києві відбудеться презентація випуску журналу "Локальна історія" про письменника, дисидента та правозахисника Василя Стуса.

Про це інформує "Локальна історія".

До спецвипуску увійшли спогади про дитинство і юність поета його рідної сестри Марії, розмова з сином Дмитром, інтерв'ю з італійським дослідником феномену шістдесятників Сімоне Атілліо Беллецца та репортаж зі Стусового рідного села Рахнівки на Вінниччині та багато іншої унікальної інформації.

Випуск журналу підтримав Благодійний фонд "МХП-Громаді", який системно реалізує культурні проєкти в громадах України.

У заході візьмуть участь: Віталій Ляска, головний редактор журналу "Локальна історія"; Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді"; Марія Стус, рідна сестра поета; Юрій Пуківський, заступник головного редактора журналу "Локальна історія".

Коли: 23 квітня, о 17:30.

Де: Книгарня "Є" (м. Київ, вул. Лисенка, 3).

Акредитація — обов'язкова за посиланням.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.