АНОНС: захід до річниці Битви за Київ у Музеї війни

31 березня об 11:00 Музей війни запрошує на захід, пирисвячений другій річниці Битви за Київ.

Про це інформує пресслужба Музею війни.

До річниці деокупації тимчасово захоплених російськими військами територій Київщини Музей війни проводить зустріч, присвячену подіям 24 лютого – 2 квітня 2022 р.

Тоді воїни різних підрозділів Сил оборони мужньо протистояли ворогу, який збирався взяти українську столицю "за три дні". Саме завдяки їхній незламності й звитязі м. Київ вистояло, а деокупація столичних передмість стала символом нескореності українців і показала всьому світові: ми не здамося!

На зустрічі ви дізнаєтеся історії живих та полеглих захисників Київщини: льотчиків – "Привидів Києва" Миколи Матюшенка й Олександра Оксанченка, спецпризначенців НГУ Вадима Зеленюка, Романа Собківа, Олега Грами, солдатів 10-ї ОГШБр Тараса Савчука, Артема та Романа Хвостиків і бійця ТрО Івана Патриляка.

Своїми спогадами про лютий – квітень 2022 р. поділяться, зокрема, й викладачі та курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, які стали на захист Батьківщини.

Будуть продемонстровані документальні кадри з оборони м. Київ та музейних експедицій деокупованими містами й селами одразу після відступу рашистів. Результатом цих експедицій і стала документальна виставка свідчень воєнних злочинів росіян "Україна – розп'яття".

Учасники заходу ознайомляться з артефактами, що були зібрані музейниками в місцях найбільших битв: м. Буча, Ірпінь, Гостомель, с-щах Макарів та Бородянка.

Спікери та гості заходу:

- генеральний директор Музею війни Юрій Савчук;

- доктор історичних наук, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а нині офіцер Центру дослідження воєнної історії лейтенант Іван Патриляк;

- заступник начальника Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут з морально-психологічного забезпечення полковник Олег Петровський;

- бійці Сил оборони, які брали участь у битві за Київ.

Модератор зустрічі – завідувач сектору науково-експозиційного відділу сучасної російсько-української війни Музею Богдан Гальчинський.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.