У Львові обрали переможця архітектурного конкурсу на кращий проєкт пам’ятника Коновальцю

У Львові завершився конкурс на найкращий дизайн міського простору, який включає монумент Євгену Коновальцю.

Про це повідомив мер міста Андрій Садовий.

Одноголосну перемогу серед високошанованого журі отримала пропозиція творчого колективу під керівництвом Дмитра Сорокевича.

"В центрі сучасної композиції ідея життя провідника національно-визвольного руху Євгена Коновальця. "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у Націю". Це напис-цитата, яка буде розташована на зброярні. Зброярня власне стає ключовим елементом простору. Вона досі залишається відкритою, адже наша боротьба триває", - написав Андрій Садовий.

Для створення внутрішніх елементів буде використаний метал з уламків ворожої техніки. 

Цей простір планується, що буде на території НУ "Львівська політехніка" на перетині вулиць Коновальця і Бандери.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.